Tähtsad otsused minu elus

Gambang – Kuala Lumpuri buss

Tähtsad otsused minu elus

Kõikide tähtsate otsustega on seotud tähtsad inimesed.

Sünd
Iga inimese elu algab otsusega sündida. Turvalisest keskkonnast reaalsusesse saabudes tuleb hakata iseseisvalt hingama. Sellest hetkest ei mäleta ma ise midagi, kuid eakaaslastega seob meid ühine nimetus “laulva revolutsiooni lapsed”.

Lasteaed
Esimene lasteaed asus kodualevis. Ühel päeval teatasin, et tahan nüüd teise lasteaeda. Ema sõnul oli mul põhjenduseks vaid üks sõna – igav. Usun, et sellest hetkest alates hakkasin rohkem iseseisvuma ja mõistma, et minu sõna loeb. Sain iseteadlikuks. Kuueaastasena sõitsin üksi varahommikul rongiga lasteaeda. Oleksin pidanud minema koos rühmakaaslase isaga, kuid leidsin alati võimaluse teise vagunisse astuda ja teisel pool teed kõndida. Seal hakkasin käima rühmvõimlemises, esimesed esinemised ja esimene välisreis Rootsi.

Söömine
Kõik mis kunagi öeldud, jääb alateadlikult hinge. Oma keha ise veel tajumata usud seda, mida kuuled. Võimlemises esinemiskostüümide jaoks mõõtmised, võrdlemised ja täiskasvanute muuseas öeldud märkused. Iga tütarlapse jaoks on keha väga õrn ja isiklik teema, mida keegi kommenteerima ei peaks. Ma ei mäleta enam miks, aga üks hetk põhikooliealisena otsustasin, et hakkan söömist piirama. Päevasest toidukogusest ei jäänud väga palju alles ning peas keerlesid mõtted toidust, mida tegelikult ei tarbinud. Muutust märkasin ise ja ka teised, ikka positiivselt. Trennis ujusime lõike, treener kiitis. Sisimas teadsin, et tegelikult suudaksin paremini. Selleks oli vaja rohkem jõudu ja kiiremat taastumist. Otsustasin uuesti normaalselt sööma hakata, halvimal juhul oleks see võinud lõppeda elutähtsate organite ülesütlemisega. Õnneks ei ole see mu edasist elu rohkem mõjutanud, muutused on seotud elustiiliga.

Triatlon
Esimene triatlonimälestus pärineb kodukoha lähimast linnast. Tipptriatleet Marko Alberti võidurõõmus naeratav nägu bussipaviljonil – “Marko olümpiale”. Sel hetkel ma veel ei teadnud, mis on triatlon, aga vaatasin seda igal õhtul bussiga trennist koju sõites. Peagi tutvustati ka triatloni olemust ning sama õhinaga läbisin laenatud rattaga esimest korda Tartu Rattaralli. Sinikad kehalise kasvatuse õpetajale kaugushüppekasti äärel ette näidatud ja sinna see sel hetkel jäigi. Kuni esimene ujumistreener teatas, et läheb nüüd oma erialasele tööle. Kolm päeva pisaraid, trennid ei olnud enam samad. Mõned aastad käisin veel suuremas osas basseiniäärel istumas, kuni otsustasin triatloni proovida. Esimene jooksutrenn hallis, esimene ujumine harjumatult soojas basseinisvees, esimene veloergomeetri trenn, esimene maanerattaga grupisõit esimese lumega kaetud Lõuna-Eestis, esimene klipp-pedaalidega kukkumine ja esimesel võistlusel üllatuslikult juunioride Eesti meistri tiitel duatlonis. Edasi viis tee juba esimese suvise triatlonilaagrini, esimese armastuseni, esimese töökohani ja tutvumiseni paljude toredate inimestega, kes on suurel määral mõjutanud kogu mu edasist elu.

Lahkuminek
Rohujuure tasandilt kuni lõpliku lahkukolimiseni üks aasta. Aeg täis pisaraid, süüdistusi ja keerulisi tundeid. Kuid kõik juhtub elus põhjusega. Hea tuleb kaasa võtta, halvem osa läbi seedida, kogemusest õppida ja maha raputada. Leidsin taas tee vahepeal kaduma läinud regulaarse treenimise, sportlike eesmärkide ja iseendani. Otsustasin olla õnnelik.

Ümbermaailmareis
Kõik oli just kui olemas, aga samas ei olnud ka. Istusin ühises lauas kallite inimestega. Individuaalsuhtlusena kõik toimis, aga sel hetkel ei näinud ma enam ühist edasiviivat teed. Soovisin midagi uut ja põnevat. Otsus sai lõplikuks, nüüd ma lähengi. Keegi ega miski otseselt kinni ei hoidnud ning kaotada ei olnud ka midagi. Ja ma ei ole seda mitte hetkekski kahetsenud. Maailmas on nii palju näha, kogeda ja õppida.

Tagantjärgi vaadates joonistub välja skeem, kus otsused on sündinud viie- kuni seitsmeaastase intervalliga. Viimase kahe vahele jääb ainsana poolteist aastat. Kindlasti on tuevikul mulle veel palju põnevaid otsuseid varuks, mille avasüli vastu võtan.

“Jagamine on hoolimine.”

 

 

 

Advertisements

One thought on “Tähtsad otsused minu elus

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s